Akademia Nauki – dla dzieci i dorosłych

akademia nauki

Akademia Nauki – zajęcia dodatkowe dla dzieci

Akademia naukiDo kursów szybkiego czytania i technik zapamiętywania podchodziłem raczej sceptycznie. Nie kojarzyły mi się z wymiernymi korzyściami oraz konkretną wiedzą, a raczej spotkaniami z mnóstwem teorii niesprawdzających się w praktyce. Moja opinia zmieniła się po wzięciu udziału w kilkutygodniowym szkoleniu organizowanym przez Akademię Nauki w Olsztynie. Zajęcia dla dzieci? Tylko Akademia Nauki.

Podczas kursu z Michałem Kotańskim zapoznałem się ze sposobami na poprawę efektywności, ale przede wszystkim odkryłem drzemiący we mnie potencjał. Przekonałem się, że koncentrację oraz analityczne myślenie można wyćwiczyć — wszystko jest kwestią odpowiedniego podejścia i motywacji. Bez chęci nic się nie zdziała, jednak można wiele zyskać, gdy na zajęcia przyjdzie się z pozytywnym nastawieniem. Zdałem sobie sprawę, że nie ma podziału na umysły ścisłe i humanistyczne. Półkule mózgu odpowiadają za różne obszary wiedzy, ale za pomocą ćwiczeń można je ze sobą zgrać.

30-godzinny kurs szybkiego czytania i zapamiętywania rozwija kompetencje przydatne do nauki nowych rzeczy, pobudza kreatywność oraz dodaje wiary w siebie i we własne umiejętności. Warto zwrócić również uwagę na ofertę skierowaną do najmłodszych. Akademia Nauki proponuje lekcje sprawnego czytania i szybkiego zapamiętywania dla dzieci w różnym wieku, od przedszkolaków po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Żałuję, że nie uczestniczyłem w takich lekcjach w dzieciństwie, moja nauka w szkole byłaby bardziej efektywna.

Więcej o zajęciach dla dzieci w Olsztynie na http://www.efektywna-nauka.pl/

4.7/5 - (4 votes)

Author: Piotrek