Česká Hospoda – czeska kuchnia w Olsztynie

Česká Hospoda

Česká Hospoda – smaczne jedzenie na starówce

Odkąd pamiętam, czeska kuchnia i kultura kojarzyły mi się pozytywnie. Nie mogłem więc nie skorzystać z okazji — kiedy tylko usłyszałem, że w Olsztynie otworzono gospodę Česká Hospoda z potrawami z tamtejszych regionów, od razu chciałem sprawdzić, czy moje przeczucia co do czeskich dań były słuszne.

Česká Hospoda położona jest w samym sercu miasta, dzięki czemu łatwo ją znaleźć. Już po wejściu poczułem przyjemny klimat. Jak na porę obiadową przystało, w środku było trochę tłoczno. Ciepły brąz mebli i zielone dodatki w postaci obić krzeseł, butelek oraz roślin dobrze ze sobą współgrały. Czułem się, jakbym rzeczywiście przebywał zagranicą, gdzieś w małym, czeskim miasteczku.

Wrażenia

Zająłem miejsce i od razu zacząłem wertować kartę. Nie jest bardzo obszerna — wśród dań głównych, przystawek, zup, deserów oraz potraw dla dzieci każdy znajdzie coś dla siebie. Česká Hospoda serwuje zarówno mięsa, jak i potrawy wegetariańskie. Na uwagę zasługuje szeroki wybór piw z Czech oraz Słowacji.

Menu kusiło wieloma daniami trafiającymi w mój gust, ale ostatecznie zdecydowałem się na golonkę z zasmażaną kapustą. To był absolutny strzał w dziesiątkę! Golonkę przyrządzono wyśmienicie, a w połączeniu z rozpływającą się w ustach kapustą, smakowała wybornie. Dobre, rzemieślnicze piwo uzupełniło mój obiad.

Jedyny minus, jaki dostrzegam, to czas oczekiwania na podanie zamówienia. Z jednej strony taka sytuacja jest zrozumiała — Česká Hospoda to popularna knajpa, położona w dobrej lokalizacji, więc nic dziwnego, że w porze obiadowej trzeba poczekać trochę więcej. Z drugiej zaś tak długie oczekiwanie zniechęca klienta. Może warto byłoby pomyśleć o dodatkowym personelu?

Podsumowanie

Niemniej jednak, jak najbardziej polecam wybrać się do restauracji rodem z Czech. Dobrze, że Olsztyn wzbogaca się o takie ciekawe miejsca na swojej kulinarnej mapie. I pamiętajcie: golonka z kapustą to majstersztyk! Miejsce warte odwiedzenia. Jestem przekonany że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie masz pomysłu na niedzielny obiad? Odwiedź czeską knajpę.

4.5/5 - (2 votes)

Author: Tomek